Tabletka 72 h po a Aknenormin

Witam. Wieczorem zdarzyła nam się "wpadka". Niestety zabezpieczenie które stosujemy zawiodło. Rano razem z partnerką zdecydowaliśmy, że zażyje escapelle. Pojechałem więc do doktora który przepisał receptę. Teraz mamy jednak pewne obawy, gdyż moja partnerka bierze lek Aknenormin. Czy branie leku aknenormin oraz escapelle moze negatywnie wplynac na organizm 18 letniej dziewczyny?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Aknenormin i Escapelle nie wykazują interkacji. Pana Partnerka jak najbardziej może zatem bezpiecznie zażyć oba leki. Oczywiście warto jednak podkreślić, że zażycie Escapelle nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę hormonalną organizmu kobiety. Pana Partnerka powinna być jednak także uprzedzona, że w przypadku zażywania preparatu Aknenormin bezwzględnie konieczna jest skuteczna antykoncepcja. Składnik Aknenorminu wpływa bowiem teratogennie na płód.