Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia na kurz

Mój syn jest uczulony na roztocze kurzu domowego i pierze, był odczulany przez 5 lat myślałam, że problem zniknie ale niestety ...wystarczyło, że wyjechał na wakacje i wrócił znowu z podobnymi objawami jak poprzednio tzn. katar, ból głowy, zaczerwienione oczy ...co mam robić czy to odczulanie coś dało czy straciliśmy czas i stres syna który znienawidził zastrzyków..

KOBIETA ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Szanowna Pani,

Niewiem przeciwko czemu dokładnie syn był odzculany. Być może szczepionki odniosły skutek, ale były skierowne przeciwko jedenemu ze zdiagnozowanych u syna jako pozytywne alergenów.

Jesli nawet odczulano go przeciw wszystkim zdiagnozowanym u niego alergenom, to nie mozna wykluczyć, iż nie wykryto wszystkich alergenów, na jakie jest uczulony. Jeśli tak, to choć niewrażliwy na powyższe, mógł , zwłaszcza w nowym otoczeniu, zostać narażony na takie, z którymi na codzień nie ma kontaktu, więc wcześniej niewiedzieliście o tej nadwrażliwości.

Oczywiście nie można całkowicie wykluczyć nieskuteczności szczepionki, jednak wyniki odczulania są zazwyczaj dobre.
Ewentualną porażkę można będzie potwierdzić późną jesienią i zimą w sezonie grzewczym, kiedy roztoczy jest najwięcej.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy