Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia pokarmowa i kontaktowa oraz częste infekcje górnych dróg oddechowych

Witam serdecznie!Moj trzyletni syn mial zrobione testy alergiczne z krwi gdy mial dwa lata.Wyszlo uczulenie na:jajko,mleko krowie,roztocza,bylice,brzoze,grzyby i plesnie(punkty 1-2) oraz siersc konia psa i kota(3 punkty).Skala 1-3.Dziecko slabo rosnie i malo przybiera na wadze.Dostaje steryd do nosa oraz zyrtec.Co powinnam zrobic wiecej?Dziecko czesto choruje na zapalenie gornych drog oddechowych i ma czeste katary.Dziekuje.Magda K.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Czy stosuje Pani dietę eliminacyjną?

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy