Alergia skórna. Czerwone plamki na ciele

Witam. Mam czerwone plamki na ciele, które wyskakują co jakiś czas i pojawiają się na nich bomble, takie jak od oparzenia pokrzywa, nie wiem, co to jest, ale bardzo swędzi i piecze w momencie kiedy się pokazuje. Zrobiło mnie się to kilka dni temu, mam to pierwszy raz, proszę o pomoc, co to jest?

Szanowna Pani

Opis sugeruje tzw. pokrzywkę, czyli drobne zmiany, pęcherze na podłożu rumieniowym, swędzące.
Pokrzywka najczęściej jest skórną manifestacją nadwrażliwości. Mogła się Pani zetknąć z jakimś alergenem, zjeść coś, na co jest Pani uczulona, przyjąć jakieś leki... Przyczyn może być wiele. Wśród nich również uczulenie na światło słoneczne. Ale wtedy raczej miałaby Pani do czynienia z powyższymi zmianami już wcześniej.

Zaznaczam, że bez obejrzenia zmian nie można stawiać rozpoznania. Opis wskazuje na pokrzywkę, jednak za mało w nim informacji.

Ponadto zmian skórnych jest tak wiele, że nie widząc ich, nie można mieć pewności.

Zatem jeśli nie znikną one w najbliższym czasie, będą się nasilać lub dołączą inne objawy - szczególnie duszność, obrzęk okolicy gardła, krtani, szyi, twarzy, gorączka, osłabienie, etc. -należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie