Alternatywne sposoby na wady zgryzu

Witam... Od dziecka mam pewną wadę zgryzu... Nie dbałem o to... Dopiero od niedawna zacząłem interesować się tą sprawą... ale do rzeczy. Wygląda to tak, że jedynki są skrzywione, jedna lekko nachodzi na drugą, dodatkowo nie wyrosły mi dwójki a na ich miejscu mam trójki (kły)... Jak można temu zaradzić, stały aparat to drogie i długotrwałe leczenie....Czy jest jakiś inny alternatywny sposób ?! Zależy mi w miare przystępnym cenowo i szybkim rozwiązaniu...

Proszę poszukać gabinetu ,który ma w ofercie leczenia na raty lub inną dogodną ofertę dla pacjentów.Lekarz dentysta zleci zapewne zdjęcie RTG Panorama ,żeby sprawdzić ,czy są zawiązki dwójek.Jest Pan młody i na podstawie tego co Pan pisze leczenie ortodontyczne to jedyna droga leczenia. Proszę pamiętać ,że nawet najlepsze rozwiązania protetyczne nie zastąpią w 100 % własnych zębów,są jedynie bliskie doskonałości .Leczenie to jest zawsze czasochłonne.Życzę cierpliwości i podjęcia dobrych decyzji.Przed Panem najlepsze lata życia. Powodzenia.

Lek. dent. Maciej SkĹadowski

alternatywą dla leczenia ortodontycznego jest korekta protetyczna jest to proces szybki ale również - zwłaszcza jeśli chcemy osiągnąć dobry efekt - dość drogi
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Z Pana opisu wnioskuję, że najlepszą opcją będzie leczenie ortodontyczne - stały aparat ( a po leczeniu albo remodeling kłów ( wizualna zamiana ich na dwójki ) albo po uzyskaniu odpowiedniej ilości miejsca - wszczepienie implantów w miejsce 2jek ). Jest to leczenie drogie, ale dające najlepszy efekt pod względem estetyki oraz funkcji na długie lata.
Alternatywą jest leczenie protetyczne - korony/licówki na poszczególne zęby ( 1ki, 3ki ). Jest to opcja jedynie nieznacznie tańsza.