Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Amfetaminy a silne bicie serca

Witam. W zeszły piątek zażyłem ok. 1 gram amfetaminy. Pierwszy raz o godz. 18:00, drugą o 22:00. O północy zacząłem mieć problemy z sercem, biło mi jak oszalałe. Zasnąłem dopiero w sobotę wieczorem. Do czynienia z amfetaminą miałem już wcześniej, wciągałem sporadycznie raz w miesiącu, a nawet rzadziej. Problemy z biciem serca mam do dnia dzisiejszego. Czy jest to objaw krótkotrwały czy mam się koniecznie udać z tym do lekarza? Staram się dostarczać organizmowi odpowiednich składników.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Jak długo można żyć z przeszczepionym sercem?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Śmiertelna dawka amfetaminy to ok. 1 gram u osób dorosłych lub >2 mg/kg masy ciała, dlatego niemożliwe, że zażył Pan 1 gram amfetaminy, skoro był Pan w stanie napisać tego posta. Jeżeli jednak zażył Pan w ciągu doby znaczną ilość tego środka psychoaktywnego ("na raty"), nadużył Pan amfetaminy, to jak najbardziej mogły pojawić się objawy ze strony układu sercowo-naczyniowego, np. tachykardia, ból w klatce piersiowej, nadciśnienie tętnicze, skurcz naczyń krwionośnych, kołatanie serca. Przyczyną śmierci po przedawkowaniu amfetaminy jest najczęściej paraliż mięśni oddechowych lub zatrzymanie akcji serca w przebiegu zaburzeń rytmu lub zawału. Nie mam pojęcia, kiedy problemy z sercem u Pana miną i czy jest to objaw krótkotrwały. Radziłabym Panu skonsultować się z lekarzem kardiologiem, by zbadać kondycję Pana serca i zaprzestać przyjmowania amfetaminy. Amfetamina niszczy Panu zdrowie! Zachęcam też do przeczytania artykułu: Uzależnienie od amfetaminy.
Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Amfetamina występowała w dawce 5miligram w tabletce, gdy była w polskim lekospisie (Psychedrinum). A 1 g to 1000 miligram!.
Prawdopodobnie była to jednak "działka" 100mg...
Tak czy owak, jest to działanie autodestrukcyjne.
Amfetamina jest środkiem pobudzającym i z natury rzeczy pobudza układ krążenia i psychikę. Skutki dla poszczególnych osób są trudne do przewidzenia, gdyż stanowią wypadkową różnych czynników, nie tylko dawki.
Np. nie czuje się pragnienia, co w połączeniu z aktywnością fizyczną, np. tańcem - prowadzi może do odwodnienia i następowych zaburzeń elektrolitowych groźnych dla życia...

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy