Analiza i interpretacja wyników badania krwi 7-miesięcznego dziecka

u mojego 7 miesięcznego wnuka w badaniach krwi wyszło neurocyty 19,1; limfocyty 69,4; MCV 72,9;MCHC 36,3 pozostałe wyniki były dobre się niepokoje proszę o odpowiedź

Witam serdecznie.
Na wstępie muszę zaznaczyć, iż odchylenia w badaniach laboratoryjnych nie są duże (normy podane obok wyników są bowiem normami ogólnymi, a wyniki badań w poszczególnych okresach życia dziecka mogą się od siebie różnić). U 7 miesięcznego dziecka fizjologicznie dochodzi obniżenia poziomu neutrofili, a podwyższenia limfocytów. Dodatkowe podwyższenie limfocytów może być związane z występującą w ostatnim czasie infekcją wirusową. Natomiast nieznacznie obniżony poziom MCV może wiązać się z niedoborem żelaza (przypadłość bardzo częsta u dzieci w tym wieku) i wymaga oznaczenia jego poziomu oraz ewentualnego wdrożenia suplementacji. Wyniki należy skonsultować jeszcze z lekarze który zlecił badanie, ponieważ właśnie on po przeprowadzeniu bezpośredniego badania będzie w stanie najpełniej je ocenić.