Analiza badania krwi i białko w moczu u męża

Co oznacza podwyzszony poziom ALT 87,7 U/L oraz AST 42,7/ niby w normie/ Jedyne objawy to odbijanie po posiłku. I jeszcze pytanie o Męża białko w moczu 25.0mg/dl oraz kryształy 264,6. Halina.
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Podwyższone aktywności  transaminaz wątrobowych tj. AST i ALT  w takim stopniu i stosunku AST /ALT, jak powyżej obserwowane bywają m.in. w: przewlekłym wirusowym zapaleniu wątroby B i C, ostrych WZW A-E, WZW spowodowanych przez inne wirusy hepatotropowe, stłuszczeniu wątroby, uszkodzeniu przez leki i toksyny, zapaleniu autoimmunologicznym, niedoborze alfa-1 antytrypsyny, hemochromatozie, chorobie Wilsona, celiakii.

Białko w moczu powinno niepokoić, należy powtórzyć badanie, ale białko najlepiej oznaczyć w dobowej zbiórce moczu, jako dobowe wydalanie.

Kryształy sugerują kamicę nerkową. Nie napisała Pani, jakie to kryształy. To ważne, bo różne metody leczenia stosujemy w zależności od ich charakteru.

Z powyższymi wynikami dobrze by było zgłosić się do lekrza, który po uzyskaniu od męża dodatkowych , ważnych informacji zaproponuje dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty