Analiza moczu. Proszę o poradę.

Dziś odebrałam wyniki moczu mojej córeczki,ma 2 latka. Niepokoi mnie obecność BLD w moczu (+ 10RBC/ul ) oraz PRO 0.34%.Lekarka zleciła antybiotyk na 7 dni i powtórne badania po kuracji. Czy to wystarczy? Czy może trzeba działać coś więcej? Dodam, że przy siusianiu bardzo cierpi. Proszę o odpowiedź i dziękuję. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,
Zastosowanie antybiotykoterapii w takiej sytuacji jest jak najbardziej właściwym postępowaniem. Obecność powyżej 2 krwinek czerwonych w polu widzenia w badaniu ogólnym moczu, może świadczyć o zakażeniu dróg moczowych, zakażeniu pęcherza, zapaleniu nerek, zakażeniu kłębuszków nerkowych. Również obecność białka w moczu, którego w prawidłowym badaniu, być nie powinno, jest markerem toczącego się procesu zapalnego. Objawy, jakie występują u córeczki także świadczą o zakażeniu układu moczowego, leczenie jest więc konieczne.