Angina, powiększony migdał a trudności z połykaniem

Dzień dobry, mam 64 lata ,od dziecka ,chorowałam na anginę.Mam powiększony migdał po prawej stronie gardła,zauważyłam ,że w tym migdałku jest biała serowata substancja,ten migdał,puchnie i powiększa się,że mam trudności z połykaniem śliny nie mówiąc o pokarmie.Jak coś jem to mam odruchy wymiotne.Nie mogę spać bo oddycham jedną sprawną przegrodą ,ponieważ prawą stronę nosa mam spuchniętą.Rano wstaję z bólem głowy jestem nie wypoczęta i nie wyspana i mam sucho w ustach.Ratunku proszę o pomoc.

Witaj.
Poruszasz 2 ważne sprawy.

Twój migdałek jest prawdopodobnie powiększony z otwartymi dużymi kryptami , w których gromadzą się resztki pokarmowe.
Można , co najbardziej brutalne wyciąg migdał, lub wykonanć zabieg waporyzacji krypt- ich zamknięcia po oczyszczeniu lecz konieczne badanie laryngologiczne.

Jesli oddychasz jedną stroną nosa byś może masz skrzywioną przegrodę , której można wykonać plastykę aby ją wyprostować.
Pozdrawiam