Powiększone migdały podniebienne i 3 migdałek u 5-letniego syna

Dzień dobry. Syn lat 5 diagnoza powiększone migdały podniebienne i 3 migdałek. Wszystkie do usunięcia. Problemy oddychanie przez buzie, chrapanie czasem bezdech, przewlekły katar ( wodnisty) plyn w uchu. Syn nie choruje na anginy czy zapalenie uszy. Migdały bez nalotu. Proszę o rade czy faktycznie decydować sie na usuniecie? A może powinnam je ratować i leczyć ? Tylko ciągle branie sterydów tez nie brzmi dobrze. Nie wiem czy się decydować na operacje chciałabym zaoszczędzić synowi bólu. Proszę o rade

Zaoszczędź synowi nieodwracalnej szkody po sterydowej oraz trwałego uszkodzenia słuchu i usuń szybko trzeci migdałek i zmniejsz migdałki podniebienne.