Angina ropna i brak poprawy po antybiotyku

Witam mam angine ropną. Dostałem antybiotyk oraz jakieś przeciwbólowe leki. Moje pytanie kiedy stan sie poprawi? Lekarz nie powiedzial, a ja cierpie, nie moge sie ruszac, spac... Nie moge normalne funkcjonowac. Kiedy nastapi poprawa?

witam,
w ciągu kilku dni od przyjmowania leku, o ile antybiotyk został trafnie dobrany.
Jeżeli nie będzie poprawy po 3-5 dniach, należy zgłosić się do lekarza celem oceny stanu i ewentualnej modyfikacji leczenia.
pozdrawiam