Brak poprawy po antybiotykoterapii na anginę ropną

Wczoraj o 15 wzięłam pierwszą dawkę antybiotyku duracef nad ranem o 3 drugą a tu zamiast się polepszyć jest coraz górzej mam angine ropna od 3 dni nic nie jadła m nie jestem w stanie przełykac jak już muszę wziąć leki to łzy się leja okropny ból cały czas węzły wyszły jestem opuchnieta . Zamiast śliny mam normalnie takie coś jak przezroczysty gęsty klej którego też nie przelkne cały czas miska obok siebie . nie mogę już znieść bólu nie jem nie pije nie spie !!!!!

Michał Springer

Witam. Dwie dawki antybiotyku to niestety jeszcze za mało żeby oczekiwać pełnego efektu klinicznego. Celem zmniejszenia dolegliwości można zastosować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne dostępne bez recepty (istnieje możliwość kupienia preparatu w syropie - łatwiej przełknąć). Istotne jest również uzupełnianie płynów (łatwiej będzie wtedy przełknąć wydzielinę w jamie ustnej). Proponuję również skonsultować się z lekarzem prowadzącym celem ewentualnej weryfikacji leczenia (dołączenie środków przeciwbólowych, przeciwzapalnych). Pozdrawiam.