Ropna angina i antybiotykoterapia a lot samolotem

Witam, od pt jestem chora, byla goraczka 38C, ktora juz minela, dzisiaj lekarz stwierdzil ropna angine i dostalam Zinnat 500mg 2x1 7 dni (mam uczulenie na penicyline i zespol Gilberta). Na czw mam wykupiony lot na wesele w Hiszpanii, lekarka nie odpowiedziala mi czy powinnam zrezygnowac. 4 dni moge byc w domu, a w sobote kilka godzin poza domem, poza tym moglabym oddychac swiezym powietrzem (przebywam w smogu w Krakowie). Czy jesli sie bede dobrze czuc, nie ma przeciwskazan do wyjazdu? Dziekuje!

Witam!
W przypadku anginy paciorkowcowej już po 24 godzinach od zastosowania skutecznego antybiotyku powinna Pani poczuć się lepiej i nie zarażać. Jeśli odczuje Pani poprawę samopoczucia może Pani bez obaw lecieć do Hiszpanii. Proszę pamiętać o tym, że przy antybiotyku nie można pić większej ilości alkoholu. Natomiast pojedyńczy toast za parę młodą nie powinien zaszkodzić.
Życzę szybkiego zdrowienia i udanej zabawy!