Anoreksja a brak miesiączki

Dzień dobry, choruję na anoreksję. Od 4 lat nie miesiączkuję, ale miałam problemy tej natury jeszcze przed chorobą. Czy miesiączka może wrócić samoistnie? Obecnie przyjmowałam Lutenyl przez 10 dni, zakończyłam w poniedziałek. Czy możliwe jest, że mimo wszystko miesiączka się nie pojawi? Czytałąm, że"Uważa się, że brak miesiączki utrzymuje się wśród 49 proc. pacjentek z anoreksją"- nawet w przypadku leczenia hormonalnego?

Istnieje szansa na powrót miesiączek samoistnie, przy czym głównym czynnikiem jest procent tkanki tłuszczowej w organizmie. Jeśli nadal będzie problem to potrzebna będzie pełniejsza regulacja cyklu. Ciąża jest jak najbardziej możliwa. Głowa do góry.