Co jest powodem braku miesiączki u osoby po wyleczeniu anoreksji?

Chorowałam na anoreksję typu bulimicznego, ale od ponad 4 miesięcy jestem zdrowa, udało mi się wygrać z tą chorobą, nie wymiotuję, nie głodzę sie,. Przytyłam 9kg i ważę 50kg przy wzroście 163. Jem bardzo racjonalnie i świadomie wybieram tylko zdrowe produkty bogate w błonnik, tłuszcze omega, witaminy, minerały. Jem 5 posiłków dziennie co 3h, nawadniania się co najmniej 2l wody. A mimo to od pół roku nie mam miesiączki. Jaka może być tego przyczyna? Czy mogę być bezpłodna? Jak mam przywrócić okres?

Anoreksja pustoszy organizm. Cały. W tym gospodarke hormonalną. Często na powrót do formy sprzed choroby trzeba dużo czasu i pracy. W Pani wypadku polecam konsultację ginekologiczna i endokrynologiczna. Pozdrawiam