Czy to prawda, że aby odzyskać miesiączkę po anoreksji, trzeba mieć 75 proc. tkanki tłuszczowej?

Czy to prawda, że aby odzyskać miesiączkę po anoreksji, trzeba mieć 75 proc. tkanki tłuszczowej? Tak wspominał mi mój ginekolog, ale nigdzie nie znajduję potwierdzenia. W Internecie podają w ogóle inne wartości. Wyczytałam nawet gdzieś, że wystarczy 10. Pogubiłam się, proszę o pomoc...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

powrót do regularnych miesiączek jest możliwy po odzyskaniu należnej masy ciała, którą określa się przy pomocy siatek centylowych lub wartości wskaźnika masy ciała (BMI).

Myślę, że doszło do nieporozumienia, być może lekarz miał na myśli proc. należnej masy ciała.
Tkanka tłuszczowa stanowi ok. 20 proc. masy ciała kobiet, ilość ta ulega pewnym wahaniom w zależności od wieku.

Z pozdrowieniami