Prawidłowa masa ciała dla 12-latki

Witam, moja córka ma 12 lat waży 42- 43 kg jej wzrost to 164-165cm czy to prawidłowa masa ciała? Córka skarży się na tkankę tłuszczową na brzuchu. Jakie ćwiczenia można zastosować?

Dzień dobry,
Wg siatek centylowych, na podstawie których określa się prawidłową masę ciała dzieci (a także wzrost) dla dziewczynki w wieku 12 lat, przy 165 cm wzrostu, masa ciała na poziomie 43 kg jest prawidłowa (57 centyl). Nie stosujemy popularnego do wyliczania należnej masy ciała dla dorosłych wskaźnika BMI. Fakt, iż dziecko w tym wieku ma tkankę tłuszczową w okolicach brzucha jest jak najbardziej naturalne i prawidłowe. Niepokojący jest fakt, iż 12 letnie szczupłe dziecko zamartwia się swoim wyglądem. Pozdrawiam