Antybiotyk przeciwgrzybiczny a początek ciąży: czy powinnam stosować?

Witam. Jestem w ósmym tygodniu ciąży, wczoraj byłam u ginekologa, ogólnie wszystko jest dobrze, poza większymi upławami niż powinny być. Upławy są raczej koloru białego, czasem minimalnie lekko żółte. Lekarz przepisał mi C*** w tabletkach i kazał użyć tylko 2 razy na noc, ale oczywiście pokusiło mnie po internecie poszperać i z tego co widzę, to wiele informacji znalazłam, iż ten lek dopochwowo nie powinno się stosować w ciąży. Jest to moja pierwsza ciąża, dlatego mam tyle wielkich niewiadomych. Bardzo proszę o opinię. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Lek, który zalecił Pani ginekolog nie jest bezwzględnie zakazany w ciąży. Są przypadki kiedy się go stosuje u kobiet ciężarnych. Widocznie lekarz uznał, że w Pani przypadku akurat ten preparat będzie najskuteczniejszy.
Pozdrawiam.