Antybiotykoterapia a rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

witam ginekolog przepisał mi tabletki daylette, okres wypada mi jutro z tego co mówił pierwszego dnia krwawienia powinnam wziąć pierwszą z nich jednak od dzis biore antybiotyk dalacin czy powinnam poczekac miesiąc na rozpoczecie opakowania to jest moje pierwsze opakowanie z góry dziekuje za szybką odpowiedź

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może Pani rozpocząć terapie antykoncepcyjną jednakże może to być związane z jej mniejszą skutecznością, ty samym w okresie antybiotykoterapii zalecam dodatkowe zabezpieczeniu jak również około tydzień po zakończeniu antybiotykoterapii. Pozdrawiam.