Drospirenon w antykoncepcji a waga ciała

Witam serdecznie, mam wątpliwości dotyczące ilości drospirenon w antykoncepcji. Jestem 39- letnią kobietą o wadze powyżej 80 kg. Od roku stosowałam antykoncepcję preparatem Yasmin, natomiast od następnego cyklu chciałabym przejść na Yasminelle. Zastanawiam się czy ten preparat będzie dla mnie skuteczny i czy stężenie drospirenon jest inne w tych lekach. Został oczywiście przepisany przez ginekologa. Jakie są różnice między Yasmin a Yasminelle w składzie? Czy ilość drospirenon może być zwiększona bez obaw o skutki uboczne? Czy Yasminelle będzie dla mnie dobre i lepsze od Yasmin? Może lepiej pomyśleć o zmianie leku na coś innego? Jakie stężenie drospirenon będzie idealne dla mnie i ze względu na moją wagę? Czy powinnam w tej sytuacji zaufać ginekologowi? Czy drospirenon ma wpływ na przyrost masy ciała? Dziękuję i przesyłam pozdrowienia.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Yasmin i Yasminelle to dwa bardzo podobne do siebie preparaty - produkowane zresztą przez tę samą firmę (Bayer). Yasmin zawiera składniki: Drospirenonum (drospirenon) 3,00 mg i Ethinylestradiolum (etynyloestradiol) 0,03 mg. Natomiast Yasminelle zawiera Drospirenonum (drospirenon) 3,00 mg i Ethinylestradiolum (etynyloestradiol) 0,02 mg. Jak Pani widzi preparaty różnią się tym, że jeden zawiera o 0,01 mg więcej etynyloestradiolu. Ich skuteczność jest taka sama. Jesli Yasmin pani odpowiadała, powinna byc Pani zadowolona z Yasminelle.