Czy Meteospazmyl może zmniejszyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej?

Witam, Proszę o informację, czy Meteospazmyl (który zawiera 60mg Alweryny i 300 mg Simetykonu) może zmniejszyć działanie antykoncepcji hormonalnej? Przyjmuję Narayę (która zawiera etynyloestradiol i drospirenon). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obydwa preparaty nie wykazują interakcji. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.