Czy antybiotyk mógł zmniejszyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam!

Przy 3 tabletce Regulonu zażyłam w tym dniu antybiotyk Dalacin C. Były to tylko 4 antybiotyki co 6 godzin, więc tylko jeden dzień a nie długa kuracja. Po pięciu dniach odbyłam niezabezpieczony stosunek. Czy ta jednodniowa kuracja antybiotykiem mogła zaniżyć działanie tabletek na tyle, że mogę zajść w ciążę po pięciu dniach? Czy powinnam zażyć tabletkę Eescapelle, bo jeszcze nie minęły 72 godziny po stosunku.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Witam!

Dalacin C, czyli preparat zawierający klindamycynę nie wywiera interakcji z doustną antykoncepcją hormonalną. W związku z tym nie powinien zmniejszyć skuteczności ochrony antykoncepcyjnej. Wydaje się, że nie ma konieczności stosowania żadnych awaryjnych metod antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!