Czy mogę przyjmować tabletki o takim samym składzie zamiast swoich?

Witam serdecznie! Niedawno dostałam od swojej bratowej zamieszkałej w Niemczech, która przerywa antykoncepcję hormonalną, tabletki antykoncepcyjne. Mają one identyczny skład jak te, które przyjmuję ja, tj. etynyloestradiol 0,02 mg, drospirenon 3 mg oraz laktozę, dodatkowo te tabletki wyglądają identycznie. Czy mogłabym je przyjmować tak, jakbym nie zmieniała tabletek? Przyznam, że byłaby to dla mnie znacząca oszczędność pieniędzy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli tabletki zawierają te same substancje czynne w tych samych dawkach, to nie ma przeciwwskazań, żeby je Pani zaczęła normalnie używać, zamiast "swoich". W takiej sytuacji różnią się one opakowaniem i nazwą handlową, a posiadają dokładnie to samo działanie.

Pozdrawiam serdecznie!