Antykoncepcja a wymioty w 3 tygodniu zażywania tabletek - co zrobić?

Witam! Mam problem. Po wzięciu przedostatniej tabletki nastąpiły u mnie silne wymioty. Jestem pewna, że tabletka się nie wchłonęła. W ulotce jest napisane, że istnieją dwie możliwości. Jedna z nich mówi o zrobieniu sobie 7-dniowej przerwy wliczając dzień pominięcia tabletki. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu przyjmowania można wcześniej rozpocząć 7 dniową przerwę. Wówczas pierwszym dniem przerwy jest dzień pominięcia tabletki. Jeżeli tak Pani zrobiła jest to słuszne postępowanie.

Pozdrawiam