Antykoncepcja awaryjna - czy uniknę ciąży?

Witam. 24 lipca rano współżyłam z chłopakiem. Nie miał wytrysku we mnie. Zaraz po stosunku przyjęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, mimo iż okres miałam od 20 do 23 lipca. Ok. 26 godzin po stosunku zażyłam E***. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Czy tabletka antykoncepcyjna nie osłabiła działania E***? Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zasadami, to jest Pani chroniona, również w trakcie siedmiodniowej przerwy. Nie trzeba w takich sytuacjach stosować dodatkowych zabezpieczenia.

Jeśli stosunek miał miejsce podczas tej przerwy i następnie przyjęła Pani tabletkę z nowego blistra, to jest Pani chroniona przed zapłodnieniem. Jeżeli dodatkowo przyjęła Pani antykoncepcję awaryjną, tym bardziej szansa na zapłodnienie jest minimalna.

Pozdrawiam!