Antykoncepcja hormonalna i awaryjna - czy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam. 24 lipca rano współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Zaraz po stosunku przyjęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, a 25 godzin później E***. Ostatnią miesiączkę miałam od 20 lipca do 23 lipca. Chłopak nie miał wytrysku we mnie. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Z tego co rozumiem stosuje Pani antykoncepcję hormonalną.
Jeżeli stosuje ją Pani zgodnie z zasadami, czyli przyjmuje tabletkę o stałej porze, nie ma dodatkowych czynników zmniejszających działanie tabletek, to jest Pani chroniona, również w trakcie siedmiodniowej przerwy. Nie trzeba w takich sytuacjach stosować dodatkowych zabezpieczenia.

Jeśli stosunek miał miejsce podczas tej przerwy i następnie przyjęła Pani tabletkę z nowego blistra, to jest Pani chroniona przed zapłodnieniem. Jeżeli dodatkowo przyjęła Pani antykoncepcję awaryjną, tym bardziej szansa na zapłodnienie jest minimalna.

Pozdrawiam!