Aplazja zatoki czołowej, obraz zatok w granicy normy

witam,mam synka w wieku 7 lat z powodu ciągłego kataru trafiliśmy do laryngologa tam dostaliśmy skierowanie na prześwietlenie zatok oto wynik: zdjęcie RTG zatok obocznych nosa : aplazja zatoki czołowej , po za tym obraz zatok w granicy normy. Widoczne ścieńczenie warstwy korowej w okolicy szczytowo-ciemieniowej lewe i asymetra czaszki.Czy to coś poważnego? proszę o pomoc

Zatoki czołowe rozwijają się sie dopiero od 11 go roku życia a więc normalne, że jest aplazja czyli,że ich nie ma! Pozostałe zmiany w czaszce to być może zmiany pokrzywicze z powodu złego dawkowania wit D3 przez pediatrów w przeszłości. Pytajcie neurochirurga.