Arytmia serca a EKG

Witam. Zaczne od tego, że mam 22 lata. Od około dwóch lat męczyly mnie dziwne przeskoki w sercu i takie jakby zatrzymywanie . Badania kardiologiczne mam dopiero w styczniu. Od jakichś 2 tygodni męczą mnie skoki ciśnienia i stan podgorączkowy. Chciałabym się zapytać czy mogę z tym spokojnie poczekać do tego stycznia. Tydzień temu mialam robione Ekg i wyszlo dobrze była tam tylko wykryta niemiarowość oddechowa a tak to w porządku. Co by mi Pani doradziła? z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy rzeczywiście wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki kardiologicznej. Jeśli jednak do objawów arytmii dołączyły się skoki ciśnienia oraz stan podgorączkowy, to nie powinna Pani zwlekać z wizytą u lekarza. Póki co proszę jednak zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz doradzi jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. Być może konieczne będzie przyspieszenie wizyty.