Arytmia serca i migotanie przedsionków pomimo stosowania leków

mam 65 lat od pół roku arytmia (4 x szpital na umiarowienie) poza tym krótkie mig. od 10 min do 2 godz. co 3- 4 dni. biorę polfenon 150 3x - ,pradaxa 110 2x- oraz leki na nadciśnienie.Tolura 40,spironol 25,captopril dorażnie.Następuje skok ciśnienia np.197/147/136 i migotanie np .tak jak dziś i ciśnienie i migotanie utrzymuje się wysoko przez ok 3 godz mimo zażywania 3 x 25 mg captoprilu pod język nie można go zbić.Badania 2 xHolter, echo serca, test wysiłkowy dobre. Puls 60 .Jak sobie pomóc?

Migotanie prawdopodobnie będzie się dalej pojawiało, a w pewnym momencie może wystąpić na trwałe. Musi pan się skupić na leczeniu nadciśnienia. Może trzeba zwiększyć dawkę tolury, może dołączyć jeszcze inny lek na nadciśnienie.Decyzja należy do pana lekarza.Na marginesie jeszcze napiszę, że w migotaniu przedsionków bardzo często aparaty elektroniczne do mierzenia ciśnienia "przekłamują" wynik.