Kołatanie serca, skoki ciśnienia i stan podgorączkowy

Witam. Mam 22 lata. Od około 2 lat mam dziwne przeskoki w sercu. Badania kardiologiczne mam dopiero w styczniu. Czy mogę z tym spokojnie żyć do tego stycznia nie martwiąc się o jutro? i mam kolejne pytanie poniewaź od dwóch tygodni skacze mi ciśnienie , mam stan podgorączkowy często około godziny 13 do tego wtedy gdy się to dzieje kołata mi serce.. Co to może być? z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane dolegliwości mogą mieć przyczyny kardiologiczne, jak i być objawem zaburzeń hormonalnych (tarczyca, nadnercza). Nie można jednoznacznie określić ryzyka powikłań opisywanych dolegliwości. W razie wystąpienia zaburzeń świadomości, zamroczenia, znacznego osłabienia należy niezwłoczni skontaktować się z lekarzem/zgłosić do szpitala. Unikać należy znacznego wysiłku fizycznego, alkoholu, kofeiny (w tym napojów energetycznych).