Arytmia serca z uczuciem duszenia

Jak pomóc os. starszej która ma arytmie serca (napadowe migotanie przedsionków) niewydolność odechowo-krążeniową z uczuciem duszenia się w kl piersiwej i suchości w ustach? Stosujemy ćwiczenia oddechowe plus wąsiki z tlenem, dużo pije ok 2l wody żel Biotene Oral Balance. Jak pozbyc się tego stanu lub chociaż oszukać organizm żeby działał ok? Czy ten stan może być wywołany przez leki czy tylko choroba serca ma na to wpływ? Jesteśmy pod stała opieką farmakologii i l. rodzinnego.

Lek. Krzysztof Szmyt

Szanowna Pani,
Epizody migotania przedsionków mogą powodować powyższe objawy, ale mogą być one również wywołane schorzeniami układu oddechowego. Jeśli epizody migotania przedsionków powtarzają się i są objawowe, proszę w najbliższym czasie udać się do lekarza, aby ocenił stan kliniczny i przepisał leki, w tym leki przeciwkrzepliwe (jeśli pojawi się epizod należy go przerwać farmakologicznie lub kardiowersją w szpitalu). Pozdrawiam.