Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Astma – co to jest zespół Corrao?

Od bardzo długiego czasu mam problemy z przewlekłym kaszlem. Lekarze podejrzewają, że jest to zespół Corrao. Chciałabym jak najwięcej dowiedzieć się o tej chorobie. Jak się ją leczy? Czy można ją całkowicie wyleczyć? Jaki wpływ na jej przebieg ma alergia na roztocza? Bardzo proszę o pomoc.

ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witaj!

Zespół Corrao, czyli tzw."kaszlowy wariant astmy", to szczególna postać astmy zawodowej. W tej postaci choroby kaszel stanowi ekwiwalent duszności, będącej charakterystycznym objawem astmy oskrzelowej. Zespół ten często poprzedza wystąpienie astmy pełnoobjawowej. Dla rozpoznania kaszlowego wariantu astmy zawodowej konieczne jest utrzymywanie się kaszlu przez co najmniej 8 tygodni, obecność nieswoistej nadreaktywności oskrzeli, skuteczność beta2-mimetyków w przerywaniu napadów kaszlu, przy jednoczesnym braku zmian osłuchowych oraz innych przyczyn przewlekłego kaszlu.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy