Wyniki testów alergicznych a astma oskrzelowa

W okresie czerwca (pylenie, traw i pyłków) mam katar sienny, potem wszystko ustępuje. Zrobiłem testy alergiczne wziewne wyszło: histamina 4x4, trawy/zboża 14/8, trawy 10/10, żyto 8/8, roztocza (mączne) 8/6, roztocza (domowe). Czy te wyniki potwierdzają astmę oskrzelową. Osłuchowo czysty, gazometria w normie, uczucie duszności, brak kaszlu i świszczącego oddechu.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opierając się jedynie na wynikach testów alergicznych nie można zdiagnozować astmy. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.