Świszczący oddech podczas biegania przy niskiej temperaturze

Witam kiedy biegam przy niższej temperaturze po skończonym treningu łapie mnie w domu kaszel,swiszczscy oddech o ciężkości w klatce dodam że biegam oddychając przez buzie.. czy to jest wynik nieogrzanego powietrza które trafia do płuc ??

Witam.
Może to być reakcja dróg oddechowych spowodowana ich nieswoistą nadreaktywnością na zimne powietrze lub objawy astmy oskrzelowej indukowanej wysiłkiem.
Dobrze by było, żeby w takiej sytuacji (po wysiłku) zbadał Pana lekarz i ocenił czy są obecne zmiany osłuchowe wskazujące na skurcz oskrzeli.
Należy rozważyć także przeprowadzenie diagnostyki w kierunku astmy oskrzelowej tj. RTG klp PA+bok, spirometria (+ ew. próba rozkurczowa), test metacholinowy itd.