Astygmatyzm po urazie oka

Witam serdecznie, Zwracam się z pytaniem czy istnieje możliwość, iż po urazie oka a dokładnie po wylewie na skutek uderzenia jabłkiem pojawił się astygmatyzm właśnie w tym oku? Wylew oka nastąpił w 2006 r. Później obydwoje oczu miały wadę około +2 następnie to zmalało i tylko w prawym oku mam +1 i +0,75-> astygmatyzm a lewe oko prawidłowe- taką wadę mam od około 2012 r. Pozdrawiam Serdecznie i dziękuje za odpowiedź

Tak, po urazie oka może się pojawić astygmatyzm.Miała Pani wtedy 10 lat, oraz nadwzroczność.Natomiast trudno powiedzieć,dlaczego poprawiło się tylko 1 oko, często tak jest,poprawia się oko lepsze, prowadzące.Pozdrawiam