Atak ostrej biegunki i wynik kolonoskopii

Kolka tygodni temu miałem nagły atak ostrej biegunki,w czasie którego zrobiłem kolonoskopie.W badaniu makro drobne zaczerwienienia,w badaniu hist.pat.focal active colitis z cryptitis i mikroropniami krypt-wniosek zapalenie infekcyjne bez wykladnikow chorób ibd. Biegunka ustąpiła bez leczenia teraz stolce sa normalne. W zeszłym roku miałem kolonoskopie,ktora wyszła idealnie.Czy mimo to istnieje ryzyko,ze to CU/CD?Dziekuje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Skoro w bad. his-pat nie ma wykładników nieswoistych chorób zapalnych jelit, to zostały one wykluczone.