Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ataki kaszlu i duszności a POChP

Witam serdecznie! Mam problem. Od ponad 30 lat jestem chora. Najpierw stwierdzono astmę oskrzelową, teraz mam stwierdzone POChP. Od kilku dni zaczęłam kaszleć. Kaszel nasila się z dnia na dzień coraz bardziej przez moją głupotę. Gdy zaczęłam kaszleć kupiłam syrop od kaszlu Ambroksol, a po spożyciu syropu kaszel nasilił się o 80 procent, do tego zaczęłam miewać napady duszności i okropną suchość w gardle. To jest okropna duszność, łapię powietrze jak ryba bez wody i mam wrażenie, że się uduszę zaraz. Wybiegam na taras i pragnę złapać jak najwięcej powietrza, łzy lecą mi ciurkiem z oczu, gdy nie mogę złapać powietrza. Boję się, że któregoś dnia nie złapię powietrza i będzie koniec. Wiem, że ataki są powodem syropu na kaszel, który zażyłam, bo przeczytałam ulotkę po czasie. Biorę leki Atrovent N, Seretide dysk 500 i robię inhalację sobie 2 razy dziennie z dodatkiem Berodual, mam inne choroby i biorę inne leki Euthyrox N 100, Oxycardil 120, Enarenal 10 mg i lekarz zapisał mi ze względu na złe wyniki APO-ATORVA i antybiotyk o nazwie Biodroxil 500 mg. Proszę mi napisać, czy te leki, które w tej chwili biorę nie powodują działań ubocznych. Ja nie mam żadnego połączenia do ośrodka, a już nie stać mnie na wynajmowanie samochodu, aby jechać do lekarza. Tyle razy jeżdżę, że po prostu już nie mogę a autobusy pozabierane są od lat, a mam niską emeryturę. Bardzo proszę o pomoc na mój e-mail. Ja naprawdę boję się, że się pewnego dnia uduszę. Mieszkam na wsi, przy głównej trasie Wejherowo - Lębork w Wielistowie. Nie rozumiem dlaczego zabrane zostały autobusy. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie! 

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam! Pani dolegliwości są zapewne związane z zaostrzeniem POChP i nie koniecznie ma ono związek z zastosowaniem Ambrosolu, choć rzeczywiście w przypadku schorzeń przebiegających z utrudnieniem oczyszczania oskrzeli oraz zaburzeniami odruchu kaszlowego należy je stosować z ostrożnością. No i niestety w związku z tym zaostrzeniem powinien Panią zobaczyć lekarz, aby ocenić stopień nasilenia i zmodyfikować dotychczasowe leczenie (zwiększyć dawki stosowanych leków lub dołożyć inne) po to aby duszność ustąpiła (a przy właściwym leczeniu z pewnością ustąpi). Leki które Pani stosuje są dobrze dobrane i nie powinny powodować działań niepożądanych tego typu. Ich przyczyną jest po prostu przewlekła choroba płuc. Dlatego musi Pani udać się do swojego lekarza. Pozdrawiam serdecznie!

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy