Narastające duszności a podejrzenie POCHP

Witam. Od kilku dni mam narastające duszności.(problem przy wydychaniu). Bardzo szybko się mecze, mam płytki szybki oddech nawet w spoczynku. Do tego kaszel. Miałam przeswietlenie płuc, ekg, badania tarczycy, czekam na spirometrie. wyniki na razie dobre. Biorę leki zwiewne na rozszerzenie oskrzeli i stan zapalny. Przez 1,5 roku paliłam papierosy. Czy to może być pochp? Czy jest możliwe że to zaawansowana nerwica? Biorę leki przeciw lękowe. Proszę o odpowiedź.

Pani wątpliwości może wyjaśnić tylko lekarz podczas osobistej konsultacji. Droga diagnozowania wygląd tak, że najpierw trzeba wykluczyć dolegliwości somatyczne (wykonując odpowiednie badania), a jeśli okaże się, że od tej strony wszystko jest OK, wtedy można zastanawiać się nad psychologicznym źródłem dolegliwości.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/