Ataki kolkowe połączone z bólami brzucha, wymiotami i odbijaniem a stłuszczenie wątroby

.tata 59 lat dostal w czerwcu nagla atak kolkowy brzucha,polaczonyh z odbiajniem,wymiotami,najpierw bolalo go z prawej strony podbrzusze,pozniej z lewej.dostal sie na 9dni do szpitala. tam robiono usg,nic nie wykazalo tylko ze ma powiekszona i stluszczona watrobe.na usg prywatnym wyszlo to samo o watrobie.inne narzzady ok.na pierwszym usg w dzien 1ataku mial duza ilosc gazow w jamie brzusznej,lekarze niewiedza w szpitalu wykonano mu kolonoskopie,nic nie wykryto.jest na diecie.jak mu pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Póki co Pani tata powinien stosować dietę. Opisany atak mógł być bowiem wynikiem błędu żywieniowego. Jeśli taki atak się powtórzy pomimo przestrzegania diety konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka.