Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ataki nadciśnienia a leki

Mam 63 lata. Od wielu lat leczę się na nadciśnienie tętnicze (lecalpin, ramipril , doraźnie captopril) Jestem pod opieką psychiatry (nerwica). Leki - afobam, cital i atarax. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie powtarzające się co miesiąc ataki nadciśnienia. Trwa to ponad pół roku. Przychodzi dzień w którym mam atak skoku ciśnienia. Zaczyna się od tego, że w klatce piersiowej czuję falę ciepła, ból głowy, drżenie nóg i skok ciśnienia 200, 180/ 80,90. Kładę się, biorę captopril i czekam aż to minie.
KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu

Nadciśnienie tętnicze - przyczyny

Nie tylko nieodpowiednia dieta skutkuje wystąpieniem nadciśnienia tętniczego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, omawia czynniki wystąpienia nadciśnienia leżące po stronie genetyki.

Judyta Samul-Jastrzębska
54 poziom zaufania

Witam.
Opisane "skoki" ciśnienia są objawem niepokojącym. Zakładam, że leki przyjmuje Pani regularnie. Objawy mogą mieć związek z zaburzeniami lękowymi ale podobny obraz kliniczny może też występować w przypadku guza chromochłonnego nadnerczy. Jest to bardzo groźna choroba. Dlatego proszę nie zwlekać i poinformować o swoich dolegliwościach lekarza internistę/kardiologa, pod którego opieką Pani pozostaje.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy