Ataki płaczu u 4-tygodniowego dziecka

Jak uspokoic noworodka ktory nie jest glodny, jest wyspany. Udaje mu sie zasnac na 30 sekund a pozniej zaczyna dlugo plakac i tak przez kilka nawet godzin. Czy to jest normalne u 4 tyg. Malca?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dziecko prawdopodobnie ma kolkę. Jak jest karmione? Piersią czy mlekiem modyfikowanym? Ulgę przynosi dziecku noszenie na rękach, masowanie brzucha. Jeśli jest on bardzo wzdęty, można podać dziecku espumisan w kroplach.