Ataki pogorszenia widzenia

167cm i 54 kg, ciś.najczęściej niskie tj. 107/X nie pamiętam, mam -2D. Od kilku lat mam sporadyczne ataki pogorszenia widzenia, najpierw jest jakby ciemniej wokół, gorzej widzę, po kilu-kilkunast. min. w jednym lub obu oczach pojawiają się błyszczące ruchome elementy niby srebrne piksele-zygzaki w polu widzenia, które przysłaniają jego część. Po kilku-kilknast. min. wszystko wraca do normy i tylko czasem pojawia się ból głowy ale nie jakiś tam dokuczliwy. Moja mama 51l. ma od kilku lat to samo.

Piotr Pilarski

Objawy wskazują na migrenę z aurą. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.