Dlaczego pojawia się problem gorszego widzenia?

W lewym oku od 4 m-cy raz na 2-3 tyg pojawia się najpierw gorsze widzenie a po ok 5 min. pojawia się w polu widzenia zygzakowata jasna linia w kształcie podkowy. Taki " atak" trwa 10-15 min po czym ustępuje i wszystko wraca do normy. Dzieje się to jak do tej pory raz dziennie w godz 10.00-12.00 . Pracuję codziennie 8 godz przy komputerze i nosze okulary "- 2 ". Moje pytanie jest takie:jaka jest przyczyna,czy to problem okulistyczny czy też może powinnam skonsultować to też z neurologiem?

Witam.mogą być 2 powody. 1 migrena oczne czyli błyski zygzaki i potem mroczek w polu widzenia i ból głowy lub nie .2.zwężenie tętnicy ocznej lub jej skurcz czyli atak niedokřwienny - żylaki ,wada serca zastawkowa itp i jeszcze 3.odlacza nie się ciała szklistego. Nie leczymy się w domu. Wskazany okulista i lekarz POZ poziom cholesterolu cukier HA. Itp. Pozdrawiam serdecznie