Co oznacza nitka w polu widzenia?

w polu widzenia pojawiła się cieńka nitka w kształcie okręgu ,która się przemieszcza i daje wrazenie ciała obcego .Z zewnątrz tego nie widzę.Co to może być

Oko po 60 roku życia starzeje się i robią się takie ciemne rzeczy które przemieszczają się w oku.
Czasem wyglądają jak nitki, czasem jak paprochy.
Nie są one szkodliwe i medycznie nie mają znaczenia, oprocz tego że mogą być denerwujące. Radziłabym jednak udać się na wizytę i to sprawdzić dla pewności.

Niepokojące są zawsze BŁYSKI! Często bywa tak że pojawiają się błyski a potem czarene paprochy.
Jeżeli takie się pokażą należy NATYCHMIAST udać się do okulisty.