Co oznaczają u mnie te męty w oku?

Witam, od jakiegoś czasu mam męty w oku widziane na słońcu i w jasnych pomieszczeniach, błyski jak i pogorszone widzenie ,jakbym niektórych rzeczy nie widziała, boję się o wzrok , proszę o odp
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Zaćma - rodzaje

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

konieczna jest wizyta u okulisty, który podczas badania sprawdzi, czy nie dzieje się nic niepokojącego.

Męty ciała szklistego określane są również jako latające muszki. Mogą jednak przyjąć różnorodne kształty – nitki, cienie, kropki, plamki czy pajęczyny. Dostrzegane są w momencie spoglądania na jasną powierzchnię oraz podczas przebywania na słońcu, jak jest w Pani przypadku.

Mogą być one konsekwencją różnych chorób oka lub skutkiem starzenia się ciała szklistego.

W większości przypadków nie stanowią problemu, o ile nie są przyczyną silnego dyskomfortu. Wówczas w niektórych przypadkach może istnieć konieczność operacji, zwłaszcza jeśli jest ich bardzo dużo. Inne możliwości leczenia to: krople do oczu, zabieg laserowy lub jonofereza.

Więcej informacji na temat tej dolegliwości znajdzie Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/mroczki-przed-oczami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty