Autoimmunologiczne zapalenie wątroby u 10-latka

Moj 10-letni syn ma stwierdzona chorobe autoimmunologiczna watroby( jej zapalenie).Dostaje na to leki m.in.Azatiopryne.Moje pytanie czy mozna ten lek odstawic od razu czy wymaga on powolnego odstawiania tak jak kortyzon?

Lek. Tomasz Budlewski

Uważam, iż wszelkie modyfikacje leczenia powinny być konsultowane z lekarzem prowadzącym. Proponuję udać się z dzieckiem do lekarza. Po badaniu będzie można określić potrzebę dalszego przyjmowania leków.