Azotyny w moczu - czy to E. coli?

Witam,
jestem w 26 tygodniu ciąży. W 9 tygodniu wykryto uogólniony obrzęk płodu. Brak przyczyn. Usłyszałam, że płód pewnie obumrze sam. Po tygodniu zrobiono mi biopsję kosmówkową, przed samym badaniem okazało się, że NT zmalało, a obrzęku nie widać.
Po miesiącu wyniki biopsji - chłopiec, bez wad genetycznych. Moja ginekolog - zadziwiona, nigdy czegoś takiego nie wiedziała. Byłam też u innego lekarza - tylko raz zdarzył mu się taki przypadek i dziecko było zdrowe.
Od początku ciąży bardzo cierpię na biegunki i wymioty. Praktycznie bez ustanku. Na początku lekarka bagatelizowała. Potem biegunki na chwilę ustały - więc zaczęłam być dobrej myśli. Robię badania co miesiąc. Ostatnio wyszło, że mam azotyny w moczu. Zaczęłam czytać, że to objaw zatrucia wirusowego. Czy to prawda?
A jeśli tak, czy to E. coli? I czy to mogło być przyczyną obrzęku płodu? Co w takim razie robić dalej? Jakie jest zagrożenie dla dziecka?
Błagam o odpowiedź. Lekarze, których odwiedzam rozkładają ręce, bagatelizują.
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Azotyny wykryte w analizie moczu mogą sugerować infekcję bakteryjną m.in. spowodowaną E.coli.

Infekcje rzadko są przyczyną uogólnionego obrzęku płodu, uważa się, że jedynie infekcja parwowirusem B19 może powodować ten stan.

Proponuję pozostać pod opieką lekarza prowadzącego i wykonywać zaplanowane badania.

Redakcja abcZdrowie.pl