Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Nie napisała Pani, czy oprócz azotynów zostały wykryte inne parametry, między innymi: białko, glukoza, leukocyty, czy erytrocyty?

To bardzo istotne, gdyż mając pełny obraz badania można ocenić, czy aktualnie toczy się jakiś stan zapalny albo istnieją inne choroba związane z układem moczowym.

Obecność azotynów jest niebezpieczna zwłaszcza dla kobiet w ciąży, gdyż każda infekcja układu moczowego może mieć poważne konsekwencje.

Azotyny występujące w badanym moczu wskazywać mogą na początki zakażenia bakteryjnego. Jednakże wynik ujemny posiewu daje co do tego wątpliwości.

Prawdopodobnie ten parametr był podwyższony z powodu nieprawidłowego pobrania próbki moczu lub za długiego czasu dostarczania do laboratorium.

Zalecamy wykonanie ponownej analizy moczu, żeby sprecyzować dokładnie wynik. W razie powtórnego wyniku proponujemy wizytę u lekarza rodzinnego. Specjalista zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz ewentualnej farmakoterapii.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/azotyny-w-moczu-przyczyny-badanie-moczu-infekcja-drog-moczowych-ciaza

https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty