Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

wynik badania moczu, który Pani przedstawia jest częściowy i niepełny (brak jest pozostałych parametrów, które były oceniane podczas analizy tej próbki moczu tj. pH, ciężar właściwy, glukoza, bilirubina, ciała ketonowe, kwas askorbinowy itp.). Jeśli chodzi o składniki morfotyczne, które Pani wymienia to: leukocyty są lekko podwyższone, erytrocyty są w normie. Co do obecności dość licznych bakterii to można w tej sytuacji wykonać badanie posiewu moczu, aby sprawdzić czy faktycznie obecne są bakterie z dróg moczowych, czy doszło do zanieczyszczenia próbki. Oczywiście przed wykonaniem tego badania trzeba pamiętać o odpowiednim pobraniu próbki. Mocz na posiew zbiera się do jałowego pojemnika i należy pobrać go rano z pierwszej mikcji ze środkowego strumienia. W pytaniu nie pisze Pani o tym czy występują objawy zapalenia pęcherza moczowego, np. pieczenie w cewce, ból podbrzusza, podwyższona temperatura ciała. Jeśli te symptomy są obecne, a posiew moczu wskaże na infekcję to konieczna jest wizyta u lekarza celem otrzymania odpowiedniego leczenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/badania-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-moczu-wyniki

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-cewki-moczowej-i-pecherza-moczowego

https://portal.abczdrowie.pl/bakterie-chorobotworcze

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty